Powiększanie biustu – Czy opinie otoczenia są ważne?

Written by

Powiększanie biustu, jak i inne operacje plastyczne dawno już przestało być tematem tabu we współczesnym społeczeństwie. A jak wygląda temat korekt plastycznych u zwykłych śmiertelników? Czy opinie otoczenia są ważne przy podejmowaniu decyzji o powiększaniu biustu? Zapraszamy do lektury.

Powiększanie biustu – must have gwiazd

Codziennie na ekranie kina czy telewizora można obejrzeć postacie ze świata kina czy estrady, które nie wstydzą się zmian, których dokonały we własnym wyglądzie. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że korekta plastyczna jest kolejnym must have w świecie celebrytów. Do najczęściej i najchętniej wykonywanych zabiegów plastycznych w świecie show biznesu zalicza się zabieg powiększania biustu.

Aktorki, piosenkarki, prezenterki wiadomości, pogodynki i gospodynie programów telewizyjnych starają się prezentować na ekranie jak najlepiej. Pracuje nad tym cały sztab ekspertów od wizerunku i mody. Lecz nie tylko. Restrykcyjne diety, codzienne zabiegi pielęgnacyjne, wyczerpujące ćwiczenia fizyczne pozwalające utrzymać smukłą linię ciała są na porządku dziennym osób ze srebrnego ekranu. Nie da się ukryć, że jednym z kluczowych elementów kobiecej urody jest biust. Symetryczny, wyraźnie zarysowany, uniesiony i sprężysty świadczy o atrakcyjności seksualnej i przykuwa uwagę nie tylko męskiej części odbiorców.

Kobieca część widowni również docenia atrakcyjny wygląd prezenterek i aktorek. Panie chętnie wzorują się na swoich idolkach, czerpią z nich inspiracje do własnego życia. Ubierają się podobnie i pragną wyglądać równie spektakularnie.

Na szczęście współczesna medycyna plastyczna dawno już przestała być luksusem wyłącznie dla tych najbogatszych lub wybranych. Dziś powiększanie biustu jest jednym z najbardziej rozpowszechnionym zabiegów plastycznych na całym świecie! Jest praktycznie na wyciągnięcie dłoni.

Kto może rozważać zabieg powiększania biustu?

Jeżeli patrząc w lustro każdego dnia starannie omijasz wzrokiem własne piersi, bo wydają Ci się brzydkie, za małe, nieforemne lub zwiotczałe, to jesteś w grupie tysięcy kobiet, które podobnie jak Ty stanęły przed wyborem: poprawić wygląd piersi czy nie?

Nie jesteś pierwsza, ani jedyna.

Panie i dziewczyny bardzo często zgłaszają się do gabinetów klinik plastycznych skarżąc się na kompleksy spowodowane niezadowoleniem z wyglądu piersi. Ma to druzgocący wpływ na psychikę kobiet, na ich samoocenę, na życie seksualne i ogólne zadowolenie z życia.

Piersi od tysiącleci stanowią bowiem główny atrybut kobiecości i atrakcyjności pań.

Niewielki biust, ledwo zarysowany pod ubraniem może być przyczyną przykrych docinków ze strony rówieśników w szkole. Mnóstwo dziewcząt stara się rozpaczliwie uzupełnić braki naturalnych piersi wypychając staniki chusteczkami czy skarpetkami.

Kobiety po ciąży i okresie karmienia ze smutkiem zauważają, że ich piersi zdeformowały się i zwiotczały.

Inne kobiety cierpią z powodu niesymetrycznych piersi, które ciężko „ubrać” w odpowiedni biustonosz.

Część pacjentek z kolei liczy na większą popularność wśród płci przeciwnej lub pragnie poprawić swój wygląd wyłącznie dla własnego samopoczucia.

Każdy z powyższych powodów jest wystarczająco dobry, by rozważyć konsultację u chirurga plastycznego, gdyż podczas takiej rozmowy specjalista odpowie na każde pytanie, wyjaśni przebieg zabiegu i możliwy efekt końcowy. Lekarz również doradzi jedną z dostępnych metod powiększania biustu i uprzedzi o możliwych powikłaniach.

Przede wszystkim jednak decyzja o zabiegu powinna wypływać bezpośrednio od zainteresowanej, a nie z powodu presji otoczenia. Niezależne, świadome i przemyślane postanowienie jest bowiem podstawą późniejszego samopoczucia kobiety.

Powiększanie biustu, a opinie otoczenia

Podobno w pracy chirurga plastycznego na jedną godzinę operowania ze skalpelem w ręku przypada 100 godzin rozmów z pacjentami. To powiedzenie oddaje jak ważna jest świadoma i przemyślana decyzja pacjenta przed zabiegiem korekcyjnym.

Rozważając zabieg powiększania piersi warto zadać sobie trud i poszukać prawdziwego profesjonalisty, który specjalizuje się w korektach biustu. Kluczowe jest zaufanie lekarzowi i jego wskazówkom. Na stronach internetowych klinik plastycznych między innymi Kliniki dr Grzesiak http://klinikagrzesiak.pl/powiekszenie-piersi/ można znaleźć informacje o dyplomach uzyskanych przez lekarzy oraz o ilości przeprowadzonych operacji. Staranna edukacja i doświadczenie chirurga są niezmiernie ważne dla efektu końcowego i satysfakcji pacjentki.

Zabiegi medycyny plastycznej nie ratują życia, ani zdrowia. Niemniej jednak w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy jakości życia i zadowolenia z własnego wyglądu.

Przed podjęciem decyzji o operacji plastycznej na pewno warto skonsultować się z bliskimi i zaufanymi osobami, lecz przede wszystkim należy pamiętać, że to nie najbliżsi cierpią z powodu niezadowolenia z wyglądu piersi, lecz sama zainteresowana. Opinia otoczenia jest ważna, lecz nie powinna być kluczowa dla pacjentki. Często bowiem nawet najbliższe osoby nie rozumieją lęków, obaw i bagatelizują kompleksy, jeśli nie dotyczą ich samych.

Tylko świadoma, przemyślana i przedyskutowana z lekarzem decyzja powinna być podstawą do zabiegu powiększania biustu.

W końcu to zainteresowana pacjentka powinna patrzeć w lustro z przyjemnością na własne piersi, czyż nie?

Article Categories:
Uroda

Dodaj komentarz