Jakie funkcje posiada sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5480?

Written by

Allen-Bradley to marka, która posiada m.in. spore doświadczenie. Opinie Klientów są bardzo dobre. Ta firma cechuje się zaufaniem, ponieważ oferuje świetnej jakości produkty. W tym gronie znajduje się np. sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5480. Co warto wiedzieć na jego temat?

Ten produkt szybko zyskuje uznanie na rynku. Warto zaznaczyć, że to sterownik łączy nie tylko funkcje sterowania Logix, ale także funkcje obliczeniowe systemu Windows. Co ciekawe, wszystko odbywa się w obrębie zaledwie jednej platformy. Pod kątem tworzenia i uruchamiania aplikacji, pozwala to nie tylko zredukować koszty. Nie ma również kłopotu, aby ograniczyć liczbę urządzeń, która jest zasadniczo obligatoryjna do stworzenia konkretnej aplikacji. Warto dodać, że sterowniki z serii CompactLogix obsługują rozwiązania przygotowane pod system Windows. Nie ma żadnego kłopotu, aby wykonywały one zadania z zakresu analityki, zbierania danych i obliczeń (typu predykcyjnego). Co ważne, zbieranie informacji może odbywać się na poziomie konkretnej maszyny.

Jakie są kluczowe walory tego modelu? Sterownik o nazwie CompactLogix 5480 jest bardzo zaawansowany. Wielu Klientów ucieszy informacja, że jest on programowany dzięki narzędziu Studio 5000 Logix Designer (w minimalnej wersji 32). M.in. nadaje się do średnich i zarówno dużych aplikacji.

Szczególnie chodzi o takie opcje, gdzie jest wymagana wysoka wydajność oraz szybkie obrabianie sporej ilości danych (pod kątem Edge Computing). Na wyposażeniu znajdują się m.in. trzy wbudowane porty Gigabitowego Ethernetu Ethernet/IP. Dzięki nim jest możliwa szybka komunikacja. Tak samo, jak sprawna obsługa wejść/wyjść oraz przy okazji sterowanie ruchem. Co jeszcze jest ważne? Dodatkowo możesz liczyć na swobodne przyłączenie do sieci: o topologii pierścienia/liniowej lub ewentualnie gwiazdy. Chcesz poznać jeszcze więcej faktów na ten temat? W takim razie możesz na początek przeczytać poniższy artykuł znajdujący się na stronie internetowej https://racontrols.pl/bazawiedzy/systemy-sterowania-przyblizamy-mozliwosci-sterownika-allen-bradley-compactlogix-5480/.

Wydajność to jedno. Warto dodać, że ten model sterownika oferuje znakomite funkcje dotyczące cyberbezpieczeństwa. Chodzi tutaj o cyfrowo podpisane oprogramowanie układowe kontrolera. Dodatkowo możesz liczyć na wykrywanie wprowadzonych do sterownika ewentualnych zmian itp. A to powoduje, że w razie czego można szybko podjąć odpowiednie kroki. Nie powinno się zaś zapominać o bezpieczeństwie. To nie koniec plusów. Warto dodać, że ten funkcjonalny sterownik pozwala operatorom wdrażać aplikacje, które pracują w systemie operacyjnym Windows 10. Co ważne, wszystko odbywa się w sposób zintegrowany ze sterowaniem Logix w czasie rzeczywistym. Dla wielu ważne jest zaś to, że ten model posiada zintegrowany DisplayPort. Nie ma żadnego kłopotu, by go łatwo podłączyć do monitora przemysłowego o relatywnie wysokiej rozdzielczości. Tymczasem dwa porty USB 3.0 gwarantują szybką komunikację z urządzeniami peryferyjnymi danego systemu operacyjnego. Te wszystkie funkcje powodują, że sterowniki z tej serii są bardzo często wybierane do zastosowań praktycznych.

Article Categories:
Biznes

Comments are closed.